Attest.nu
Gräsroten
Game changer
LiveArena
HockeyEttan
Hockeypractice
Tillsammans är vi ÖIK!

Nyheter

Spelschema 2018/2019

Spelschema 2018/2019

23 June 2018
Här hittar du årets spelschema för grundserien, tio hemmamatcher och den första är mot Kiruna IF den 22 september. Årskorten kommer släppas inom kort! Håll utkik för ett bra erbjudande!

Omgång

 Matchnr

 Veckodag

 Datum

 Tid

 Hemma

 Borta

 Arena

 

 1

 90215002

 Söndag

 2018-09-16

 16:00

 Kalix HC

 Asplöven HC

 PART Arena

 

 90215003

 Söndag

 2018-09-16

 16:00

 Piteå HC

 Bodens HF

 LF Arena

 

 90215004

 Söndag

 2018-09-16

 16:00

 Örnsköldsvik HF

 Vännäs HC

 Skyttishallen

 

 90215005

 Söndag

 2018-09-16

 16:00

 Tegs SK Hockey

 Östersunds IK

 A3 Arena

 

 90215001

 Söndag

 2018-09-16

 18:00

 Kiruna AIF

 Kiruna IF

 Lombiahallen

 

 

 

 

 

 

 

 

 2

 90215007

 Onsdag

 2018-09-19

 19:00

 Bodens HF

 Kalix HC

 Björknäshallen

 

 90215008

 Onsdag

 2018-09-19

 19:00

 Asplöven HC

 Kiruna AIF

 ICA Arena

 

 90215009

 Onsdag

 2018-09-19

 19:00

 Kiruna IF

 Piteå HC

 Lombiahallen

 

 90215010

 Onsdag

 2018-09-19

 19:00

 SK Lejon

 Örnsköldsvik HF

 Skellefteå Kraft Arena

 

 90215011

 Onsdag

 2018-09-19

 19:00

 Vännäs HC

 Tegs SK Hockey

 Vännäs Ishall

 

 

 

 

 

 

 

 

 3

 90215013

 Lördag

 2018-09-22

 16:00

 Örnsköldsvik HF

 Asplöven HC

 Skyttishallen

 

 90215015

 Lördag

 2018-09-22

 16:00

 Östersunds IK

 Kiruna IF

 Östersund Arena Hall A

 

 90215016

 Lördag

 2018-09-22

 16:00

 Kiruna AIF

 Vännäs HC

 Lombiahallen

 

 90215017

 Lördag

 2018-09-22

 16:00

 Kalix HC

 Tegs SK Hockey

 PART Arena

 

 

 

 

 

 

 

 

 4

 90215019

 Söndag

 2018-09-23

 16:00

 Örnsköldsvik HF

 Kiruna IF

 Skyttishallen

 

 90215020

 Söndag

 2018-09-23

 16:00

 SK Lejon

 Piteå HC

 Skellefteå Kraft Arena

 

 90215021

 Söndag

 2018-09-23

 16:00

 Östersunds IK

 Asplöven HC

 Östersund Arena Hall A

 

 90215022

 Söndag

 2018-09-23

 16:00

 Kalix HC

 Vännäs HC

 PART Arena

 

 90215023

 Söndag

 2018-09-23

 16:00

 Kiruna AIF

 Tegs SK Hockey

 Lombiahallen

 

 

 

 

 

 

 

 

 5

 90215026

 Onsdag

 2018-09-26

 19:00

 Bodens HF

 SK Lejon

 Björknäshallen

 

 90215025

 Lördag

 2018-09-29

 16:00

 Asplöven HC

 Örnsköldsvik HF

 ICA Arena

 

 90215027

 Lördag

 10/27/18

 16:00

 Kiruna IF

 Östersunds IK

 Lombiahallen

 

 90215028

 Lördag

 2018-09-29

 16:00

 Vännäs HC

 Kiruna AIF

 Vännäs Ishall

 

 90215029

 Lördag

 2018-09-29

 16:00

 Tegs SK Hockey

 Kalix HC

 A3 Arena

 

 

 

 

 

 

 

 

 6

 90215031

 Söndag

 2018-09-30

 16:00

 Kiruna IF

 Örnsköldsvik HF

 Lombiahallen

 

 90215032

 Söndag

 2018-10-28   

 16:00    

 Asplöven HC

 Östersunds IK   

 ICA Arena

 

 90215033  

 Söndag

 2018-09-30

 16:00

 Piteå HC

 SK Lejon

 LF Arena

 

 90215034

 Söndag

 2018-09-30

 16:00

 Vännäs HC

 Kalix HC

 Vännäs Ishall

 

 90215035

 Söndag

 2018-09-30

 16:00

 Tegs SK Hockey  

 Kiruna AIF

 A3 Arena

 

 

 

 

 

 

 

 

 17

 90215098

 Onsdag

 2018-10-03

 19:00

 Bodens HF

 Tegs SK Hockey

 Björknäshallen

 

 

 

 

 

 

 

 

 9

 90215053

 Fredag

 2018-10-05

 19:00

 Östersunds IK

 SK Lejon

 Östersund Arena Hall A

 

 

 

 

 

 

 

 

 20

 90215117

 Söndag

 2018-10-07

 16:00

 Vännäs HC

 Bodens HF

 Vännäs Ishall

 

 

 

 

 

 

 

 

 7

 90215037

 Onsdag

 2018-10-10

 19:00

 Kiruna AIF

 Kalix HC

 Lombiahallen

 

 90215038

 Onsdag

 2018-10-10

 19:00

 Piteå HC

 Asplöven HC

 LF Arena

 

 90215039

 Onsdag

 2018-10-10

 19:00

 Bodens HF

 Kiruna IF

 Björknäshallen

 

 90215040

 Onsdag

 2018-10-10

 19:00

 SK Lejon

 Tegs SK Hockey

 Skellefteå Kraft Arena

 

 90215041

 Onsdag

 2018-10-10

 19:00

 Östersunds IK

 Vännäs HC

 Östersund Arena Hall A

 

 

 

 

 

 

 

 

 8

 90215046

 Lördag

 2018-10-13

 16:00

 Örnsköldsvik HF

 Östersunds IK

 Skyttishallen

 

 90215043

 Söndag

 2018-10-14

 16:00

 Kiruna AIF

 Bodens HF

 Lombiahallen

 

 90215044

 Söndag

 2018-10-14

 16:00

 Kalix HC

 Piteå HC

 PART Arena

 

 90215045

 Söndag

 2018-10-14

 16:00

 Asplöven HC

 Kiruna IF

 ICA Arena

 

 90215047

 Söndag

 2018-10-14

 16:00

 SK Lejon

 Vännäs HC

 Skellefteå Kraft Arena

 

 

 

 

 

 

 

 

 9

 90215049

 Onsdag

 2018-10-17

 19:00

 Piteå HC

 Kiruna AIF

 LF Arena

 

 90215050

 Onsdag

 2018-10-17

 19:00

 Bodens HF

 Asplöven HC

 Björknäshallen

 

 90215051

 Onsdag

 2018-10-17

 19:00

 Kiruna IF

 Kalix HC

 Lombiahallen

 

 90215052

 Onsdag

 2018-10-17

 19:00

 Örnsköldsvik HF

 Tegs SK Hockey

 Skyttishallen

 

 

 

 

 

 

 

 

 14

 90215082

 Onsdag

 2018-10-17

 19:00

 Tegs SK Hockey

 Örnsköldsvik HF

 A3 Arena

 

 

 

 

 

 

 

 

 10

 90215055

 Lördag

 2018-10-20

 16:00

 Vännäs HC

 Kiruna IF

 Vännäs Ishall

 

 90215056

 Lördag

 2018-10-20

 16:00

 Tegs SK Hockey

 Asplöven HC

 A3 Arena

 

 90215057

 Lördag

 2018-10-20

 16:00

 Östersunds IK

 Bodens HF

 Östersund Arena Hall A

 

 90215058

 Lördag

 2018-10-20

 16:00

 Örnsköldsvik HF

 Piteå HC

 Skyttishallen

 

 90215059

 Lördag

 2018-10-20

 16:00

 Kiruna AIF

 SK Lejon

 Lombiahallen

 

 

 

 

 

 

 

 

 11

 90215061

 Söndag

 2018-10-21

 16:00

 Vännäs HC

 Asplöven HC

 Vännäs Ishall

 

 90215062

 Söndag

 2018-10-21

 16:00

 Tegs SK Hockey

 Kiruna IF

 A3 Arena

 

 90215064

 Söndag

 2018-10-21

 16:00

 Örnsköldsvik HF

 Bodens HF

 Skyttishallen

 

 

 

 

 

 

 

 

 12

 90215071

 Onsdag

 2018-10-24

 19:00

 SK Lejon

 Kalix HC

 Skellefteå Kraft Arena

 

 

 

 

 

 

 

 

 22

 90215129

 Söndag

 2018-10-28

 19:00

 Bodens HF

 Piteå HC

 Björknäshallen

 

 

 

 

 

 

 

 

 12

 90215069

 Fredag

 2018-11-02

 19:00

 Piteå HC

 Östersunds IK

 LF Arena

 

 90215067

 Lördag

 2018-11-03

 16:00

 Asplöven HC

 Vännäs HC

 ICA Arena

 

 90215068

 Lördag

 2018-11-03

 16:00

 Kiruna IF

 Tegs SK Hockey

 Lombiahallen

 

 

 

 

 

 

 

 

 13

 90215073

 Söndag

 2018-11-04

 16:00

 Kiruna IF

 Vännäs HC

 Lombiahallen

 

 90215074

 Söndag

 2018-11-04

 16:00

 Asplöven HC

 Tegs SK Hockey

 ICA Arena

 

 90215075

 Söndag

 2018-11-04

 16:00

 Bodens HF

 Östersunds IK

 Björknäshallen

 

 90215076

 Söndag

 2018-11-04

 16:00

 Piteå HC

 Örnsköldsvik HF

 LF Arena

 

 90215077

 Söndag

 2018-11-04

 16:00

 SK Lejon

 Kiruna AIF

 Skellefteå Kraft Arena

 

 

 

 

 

 

 

 

 19

 90215110

 Onsdag

 2018-11-07

 19:00

 Tegs SK Hockey

 Bodens HF

 A3 Arena

 

 

 

 

 

 

 

 

 11

 90215063

 Torsdag

 2018-11-08

 19:00

 Östersunds IK

 Piteå HC

 Östersund Arena Hall A

 

 90215065

 Fredag

 2018-11-09

 19:00

 Kalix HC

 SK Lejon

 PART Arena

 

 

 

 

 

 

 

 

 12

 90215070

 Söndag

 2018-11-11

 16:00

 Bodens HF

 Örnsköldsvik HF

 Björknäshallen

 

 

 

 

 

 

 

 

 14

 90215079

 Onsdag

 2018-11-14

 19:00

 Kiruna AIF

 Piteå HC

 Lombiahallen

 

 90215080

 Onsdag

 2018-11-14

 19:00

 Asplöven HC

 Bodens HF

 ICA Arena

 

 90215081

 Onsdag

 2018-11-14

 19:00

 Kalix HC

 Kiruna IF

 PART Arena

 

 90215083

 Onsdag

 2018-11-14

 19:00

 SK Lejon

 Östersunds IK

 Skellefteå Kraft Arena

 

 

 

 

 

 

 

 

 15

 90215085

 Söndag

 2018-11-18

 16:00

 Bodens HF

 Kiruna AIF

 Björknäshallen

 

 90215086

 Söndag

 2018-11-18

 16:00

 Piteå HC

 Kalix HC

 LF Arena

 

 90215087

 Söndag

 2018-11-18

 16:00

 Kiruna IF

 Asplöven HC

 Lombiahallen

 

 90215088

 lördag

2018-11-17

 16:00

 Östersunds IK

 Örnsköldsvik HF

 Östersund Arena Hall A

 

 90215089

 Söndag

 2018-11-18

 16:00

 Vännäs HC

 SK Lejon

 Vännäs Ishall

 

 

 

 

 

 

 

 

 16

 90215094

 Tisdag

 2018-11-20

 19:00

 Tegs SK Hockey

 SK Lejon

 A3 Arena

 

 90215091

 Onsdag

 2018-11-21

 19:00

 Kalix HC

 Kiruna AIF

 PART Arena

 

 90215092

 Onsdag

 2018-11-21

 19:00

 Asplöven HC

 Piteå HC

 ICA Arena

 

 90215093

 Onsdag

 2018-11-21

 19:00

 Kiruna IF

 Bodens HF

 Lombiahallen

 

 90215095

 Onsdag

 2018-11-21

 19:00

 Vännäs HC

 Östersunds IK

 Vännäs Ishall

 

 

 

 

 

 

 

 

 17

 90215097

 Lördag

 2018-11-24

 16:00

 Kiruna AIF

 Östersunds IK

 Lombiahallen

 

 90215100

 Lördag

 2018-11-24

 16:00

 SK Lejon

 Kiruna IF

 Skellefteå Kraft Arena

 

 90215101

 Lördag

 2018-11-24

 16:00

 Kalix HC

 Örnsköldsvik HF

 PART Arena

 

 

 

 

 

 

 

 

 18

 90215103

 Söndag

 2018-11-25

 16:00

 Kalix HC

 Östersunds IK

 PART Arena

 

 90215104

 Söndag

 2018-11-25

 16:00

 Bodens HF

 Vännäs HC

 Björknäshallen

 

 90215105

 Söndag

 2018-11-25

 16:00

 SK Lejon

 Asplöven HC

 Skellefteå Kraft Arena

 

 90215106

 Söndag

 2018-11-25

 16:00

 Piteå HC

 Tegs SK Hockey

 LF Arena

 

 90215107

 Söndag

 2018-11-25

 16:00

 Kiruna AIF

 Örnsköldsvik HF

 Lombiahallen

 

 

 

 

 

 

 

 

 17

 90215099

 Onsdag

 2018-11-28

 19:00

 Piteå HC

 Vännäs HC

 LF Arena

 

 

 

 

 

 

 

 

 19

 90215109

 Lördag

 2018-12-01

 16:00

 Östersunds IK

 Kiruna AIF

 Östersund Arena Hall A

 

 90215112

 Lördag

 2018-12-01

 16:00

 Örnsköldsvik HF

 Kalix HC

 Skyttishallen

 

 90215113

 Lördag

 2018-12-01

 16:00

 Kiruna IF

 SK Lejon

 Lombiahallen

 

 

 

 

 

 

 

 

 20

 90215115

 Söndag

 2018-12-02

 16:00

 Östersunds IK

 Kalix HC

 Östersund Arena Hall A

 

 90215116

 Söndag

 2018-12-02

 16:00

 Tegs SK Hockey

 Piteå HC

 A3 Arena

 

 90215118

 Söndag

 2018-12-02

 16:00

 Örnsköldsvik HF

 Kiruna AIF

 Skyttishallen

 

 90215119

 Söndag

 2018-12-02

 16:00

 Asplöven HC

 SK Lejon

 ICA Arena

 

 

 

 

 

 

 

 

 19

 90215111

 Tisdag

 2018-12-04

 19:00

 Vännäs HC

 Piteå HC

 Vännäs Ishall

 

 

 

 

 

 

 

 

 21

 90215121

 Fredag

 2018-12-07

 19:00

 Kalix HC

 Bodens HF

 PART Arena

 

 90215125

 Fredag

 2018-12-07

 19:00

 Tegs SK Hockey

 Vännäs HC

 A3 Arena

 

 90215122

 Söndag

 2018-12-09

 16:00

 Kiruna AIF

 Asplöven HC

 Lombiahallen

 

 90215123

 Söndag

 2018-12-09

 16:00

 Piteå HC

 Kiruna IF

 LF Arena

 

 90215124

 Söndag

 2018-12-09

 16:00

 Örnsköldsvik HF

 SK Lejon

 Skyttishallen

 

 

 

 

 

 

 

 

 3

 90215014

 Onsdag

 2018-12-12

 19:00

 SK Lejon

 Bodens HF

 Skellefteå Kraft Arena

 

 

 

 

 

 

 

 

 22

 90215127

 Onsdag

 2018-12-12

 19:00

 Kiruna IF

 Kiruna AIF

 Lombiahallen

 

 90215128

 Onsdag

 2018-12-12

 19:00

 Asplöven HC

 Kalix HC

 ICA Arena

 

 90215130

 Onsdag

 2018-12-12

 19:00

 Vännäs HC

 Örnsköldsvik HF

 Vännäs Ishall

 

 90215131

 Onsdag

 2018-12-12

 19:00

 Östersunds IK

 Tegs SK Hockey

 Östersund Arena Hall A



Webbsponsor aloq
Copyright © 2018 Östersunds IK. All rights reserved.